Bursa https://www.booked.net/
+C
0533 255 59 02

Sıkça Sorulan Sorular

Giriş yaptıktan sonra oda değişikliği yapabilir miyim?

Oda değişikliği taleplerini “Uludağ Kız Yurdu Yönetimi dikkatine” yazılı olarak iletmelisin. Her bir oda değişikliği talebi bireysel olarak ve odanın uygunluk durumuna bağlı olarak değerlendirilir. Uludağ Kız Yurdu, oda değişikliği ile ilgili dilediği şekilde karar verme yetkisine sahiptir.

Oda temizliğini kim yapıyor?

Kat görevlileri, haftada 1 defa odaları temizler.

Odamda teknik bir sorun olduğunda kimi arayacağım?

Tüm arızaları resepsiyona bildirebilirsin.

Çamaşırhaneyi nasıl kullanabilirim?

Çamaşırhanelerimizden istediğin zaman faydalanabilme hakkına sahipsin. Deterjan ve yumuşatıcı kullanıcılar tarafından şahsi olarak temin edilmelidir.

7/24 güvenlik var mı?

Uludağ Kız Yurdu binaları güvenlik nedeniyle 24 saat kapalı devre kamera sistemi ile izlenir. Her iki tesiste de 24 saat güvenlik görevlileri vardır.

Revir kaça kadar açık?

Revir 7/24 kullanıma açıktır.

Evcil hayvan getirebilir miyim?

Hayır, Uludağ Kız Yurdun da her türlü evcil hayvan barındırmak yasaktır.

Arkadaşlarım ben de kalabilir mi?

Yurt yönetiminin bilgisi olmadan odalara arkadaş ve ya misafir alınmamaktadır. Ancak ortak kullanım alanlarında dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilirsiniz.

Yemek yapabileceğim bir yer var mı?

Evet, ortak kullanımlı mutfakları kullanabilirsin. Mutfaklar, basit ve pratik yemek pişirme amacı ile tasarlanmıştır. Kendi yemeğini pişirmek istiyorsan tava, kap, bıçak gibi tüm mutfak gereçlerini senin getirmen gerekir.Mutfakları kullanım ve hijyen kurallarına uygun kullanman gerekir. Tezgahların ve kullandığın ekipmanların temizliğinden sen sorumlusun. Yemek pişirme işlemini tamamlandıktan sonra tüm yiyecekleri misafir mutfaklarından çıkarman gerekir. Kat hizmetleri mutfak malzemeleri, kirli kap ve tabakların temizlenmesinden sorumlu değildir.

Elektrik, su gibi faturaları ben mi ödeyeceğim?

Hayır; elektrik, su, ısınma giderleri oda fiyatına dahildir

İçeride sigara içilebilir miyim?

Uludağ Kız Yurdu binaları içindeki odalarda ve tüm kapalı alanlarda sigara ve diğer tütün ürünleri kullanımı 4207 no’lu yasa gereği yasaktır. Kural ihlalinde yasanın gerektirdiği yaptırımlar uygulanır.

Uludağ Kız Yurduna 24 saat giriş yapabilir miyim?

Uludağ Kız Yurduna saat giriş sınırlaması vardır. Fakat öğrencinin ihtiyaç duyduğu durumlarda aile izni ile yönetime bildirileren saatlerde giriş yapılabilir.